Port Gdańsk
PRZETARGI

 

Gryf Gospodarczy 2006

Projekty SPO-T w realizacji
06.06.2006

Port Gdańsk na targach RORO 2006 w Gandawie
25.05.2006

Rekordowy transport samochodów
24.05.2006

Gryf Gospodarczy 2006
23.05.2006

Wizyta ministra Rafała Wiecheckiego w Porcie Gdańsk
19.05.2006

Specjalna strefa ekonomiczna w centrum logistyczno- dystrybucyjnym
19.05.2006

Trałowce Bundesmarine w Porcie Gdańsk
08.05.2006

Lista
 


 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA laureatem Nagrody Pomorskiej "Gryf Gospodarczy 2006"

23.05.2006

19 maja 2006 roku, w pięknej scenerii Dworu Artusa w Gdańsku miała miejsce uroczystość wręczenia tegorocznych nagród gospodarczych województwa pomorskiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: Piotr Ołowski, wojewoda pomorski, Jan Kozłowski, marszalek województwa pomorskiego, Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. Licznie reprezentowani byli przedstawiciele organizacji samorządowych i gospodarczych regionu, a także znaczących firm województwa pomorskiego.

Decyzją Kapituły Konkursu, laureatem Gryfa Gospodarczego w grupie dużych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 250 pracowników, został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA nominowała do nagrody Krajowa Izba Gospodarki Morskiej. Prezentację konkursową firmy przygotował zespół w składzie: Grażyna Balcerak, Jolanta Kołakowska, Danuta Moruś oraz Szczepan Gapiński. Statuetkę "Gryfa Pomorskiego" dla Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA odebrał, w imieniu Andrzeja Kasprzaka, prezesa Zarządu, Andrzej Bojanowski, wiceprezes Zarządu.

Poniżej publikujemy pełną listę laureatów oraz, za wydawcą okolicznościowego wydawnictwa, BSC Centrum Promocji Biznesu - bliższe informacje związane z konkursem.

Laureaci "Gryfa Gospodarczego 2006"

Przedsiębiorstwo małe zatrudniające do 50 pracowników
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Jan Cydejko, Tomasz Cydejko Sp. J. - Łęgowo-Cieplewo

Przedsiębiorstwo średnie zatrudniające od 51 - 100 pracowników
ALLCON - Gdynia

Przedsiębiorstwo średnie zatrudniające od 101 - 250 pracowników
PLASMET Jan Czechowicz - Widzino

Przedsiębiorstwo duże zatrudniające powyżej 250 pracowników
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

Przedsiębiorstwo eksportowe
Grupa LOTOS SA - Gdańsk

Gryf Medialny
JANTAR Sp. z o.o. - Słupsk

Sejmik Gospodarczy Województwa Pomorskiego

16 listopada 1998 roku w Gdańsku nastąpiło podpisanie porozumienia w sprawie powołania Sejmiku Gospodarczego Województwa Pomorskiego.

Celem sygnatariuszy porozumienia, reprezentujących samorząd gospodarczy, izby branżowe, związki pracodawców oraz inne organizacje zainteresowane rozwojem gospodarczym regionu, było stworzenie silnego przedstawicielstwa gospodarczego, będącego istotnym partneren dla władz lokalnych, regionalnych oraz centralnych, występującego jednym głosem w sprawach mających wpływ na odpowiednie wykorzystanie potencjału gospodarczego województwa pomorskiego oraz stwarzanie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Nagroda Pomorska "Gryf Gospodarczy"

Celem konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryfa Gospodarczego" jest m.in. promocja rozwoju gospodarczego województwa pomorskiego poprzez prezentacje firm o najbardziej korzystnym i pożądanym wizerunku gospodarczym oraz inicjowanie pozytywnego współzawodnictwa przedsiębiorstw w działalności na rzecz regionu.

Stała regulaminowa Komisja Konkursowa administruje konkursem poprzez ocenę merytoryczną zgłoszeń i sprawdzenie kompletności przedłożonej dokumentacji, a także dokonuje wyłonienia grupy firm nominowanych do oceny finałowej celem przedłożenia jej Kapitule. Kapituła Nagrody Pomorskiej pracuje w następującym składzie osobowym: marszałek województwa pomorskiego, wojewoda pomorski, przewodniczący Rady Sejmiku Gospodarczego oraz przewodniczący Komisji Konkursowej. Kapituła dokonuje wyboru Laureatów Gryfa Gospodarczego.

Po dotychczas przeprowadzonych sześciu edycjach konkursu (2000 - 2005) statuetka "Gryfa" stała się najbardziej cenioną i prestiżową regionalną nagroda gospodarczą, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego województwa pomorskiego.

Gala Finałowa konkursu, która odbywa się corocznie w maju w Dworze Artusa w Gdańsku, stała się swojego rodzaju "pomorskim świętem życia gospodarczego", połączonym z wręczaniem nagród i wyróżnień w licznej i reprezentatywnej obecności władz administracyjnych i samorządowych, elit politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych Pomorza.

Wypowiedź Jana Kozłowskiego, marszałka województwa pomorskiego

Z wielką radością przyjąłem po raz kolejny honorowy patronat nad konkursem o Pomorską Nagrodę "Gryfa Gospodarczego 2006", mającego na celu wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się pomorskich firm, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych, a ich działalność charakteryzuje się uczciwością i przejrzystością.

Pomorski samorząd przykłada ogromną wagę do rozwoju gospodarczego, co jest jednym z priorytetów strategii rozwoju województwa pomorskiego. Dlatego cieszę się, że tak dużo pomorskich firm w ciągu wielu lat działalności potrafiło nie tylko utrzymać się na rynku, ale również na trwałe wpisać się w krajobraz regionalnej przedsiębiorczości, a także konkurować na trudnym rynku Unii Europejskiej.

Aby wyrównać szanse młodych i średnich przedsiębiorstw w naszym regionie, z inicjatywy samorządu województwa pomorskiego powołane zostały fundusze - pożyczkowy i poręczeń kredytowych. Dzięki nim sektor ten zyskał łatwiejszy dostęp do finansowania zewnętrznego. Działania te z pewnością zaowocują pobudzeniem aktywności gospodarczej firm, podniesieniem ich konkurencyjności i zdolności do funkcjonowania na rynku europejskim.

Mam nadzieję, że kolejna edycja konkursu zachęci pomorskich przedsiębiorców do aktywnej promocji naszego regionu i zaowocuje kolejnymi ciekawymi projektami gospodarczymi.

Wszystkim laureatom "Gryfa Gospodarczego 2006" serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów gospodarczych, a pomysłodawcom i organizatorom tego prestiżowego konkursu życzę pomyślności w kolejnych podejmowanych przez Państwa inicjatywach.

Wypowiedź Piotra Ołowskiego, wojewody pomorskiego

Dziękuję bardzo za możliwość objęcia przeze mnie honorowym patronatem konkursu o Pomorska Nagrodę "Gryfa Gospodarczego 2006". Przyjąłem Państwa propozycję z prawdziwą radością, ciesząc się, że po raz pierwszy jako wojewoda pomorski będę mógł uczestniczyć w pracach Kapituły Konkursu.

Wierzę, że siódma edycja konkursu po raz kolejny doceni tych, którzy rozwijając swoje przedsiębiorstwa stają się swoistą wizytówką Pomorza w Polsce i Europie, a dla wielu pomorskich firm - wzorem i punktem odniesienia w budowaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw.

Rozwój przedsiębiorczości na Pomorzu jest skorelowany z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce, a więc tym bardziej cieszę się, że pomimo wielu barier, mamy na Pomorzu kogo nagradzać, i że uczestnicząc osobiście w Gali Finałowej Konkursu, będę mógł poznać laureatów "Gryfa Gospodarczego" za 2006 rok.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za zaproszenie mnie do Kapituły Konkursu, a na ręce pierwszego przewodniczącego Rady Sejmiku Gospodarczego i przewodniczącego Komisji Konkursowej Pana Zbigniewa Canowieckiego składam serdeczne gratulacje dla Pana współpracowników, życząc pomyślności w rozwoju konkursu i objęcia "skrzydłami" Gryfa jak największej ilości pomorskich przedsiębiorców.

Wypowiedź Zbigniewa Canowieckiego, pierwszego przewodniczącego Rady Sejmiku Gospodarczego w latach 1999-2000

Jakie były cele ustanowienia Nagrody Pomorskiej Gryfa Gospodarczego?

Na terenie Wybrzeża, tak jak w całym kraju, istnieją różne nagrody gospodarcze wyróżniające firmy lub przedsiębiorców. Na terenie Pomorza tych nagród również było kilka, ale brakowało takiej nagrody, która byłaby wspólną nagrodą wszystkich organizacji gospodarczych. Dokonać tego mógł właśnie Sejmik Gospodarczy. Tak powstała Nagroda Pomorska Gryfa Gospodarczego, która jest nagrodą dla przedsiębiorstw dobrze prowadzonych, mających określone wyniki oraz odnoszących sukcesy gospodarcze. Chcemy w ten sposób promować najlepsze firmy. Wyboru dokonują wszystkie organizacje gospodarcze skupione w Sejmiku Gospodarczym i dlatego jest to nagroda charakteryzująca się konsensusem w naszym środowisku. Przedsiębiorstwa, które zostały uznane za najlepsze, do dziś dnia świetnie się rozwijają i są najlepszymi firmami w regionie.

 Opublikuj ten artykuł