Port Gdańsk
PRZETARGI

 

Złom i wyroby stalowe w nowej bazie przeładunkowej

List intencyjny w sprawie budowy terminalu LNG
20.02.2006

Przeładunki w Porcie Gdańsk na wysokim poziomie
26.01.2006

Zmarznięty port pracuje bez przerw
25.01.2006

Złom i wyroby stalowe w nowej bazie przeładunkowej
17.01.2006

1,5 mld zł na modernizację linii kolejowej Gdynia-Warszawa
12.01.2006

Czy w Porcie Gdańsk powstanie Morski Terminal Gazowy LNG?
11.01.2006

Betlejemskie Światełko w Porcie Gdańsk
22.12.2005

Lista
 


 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Złom i wyroby stalowe w nowej bazie przeładunkowej

17.01.2006

W Porcie Gdańskim pojawił się nowy inwestor. Umowę ze spółką Port Gdański Eksploatacja podpisała grupa Celsa z Hiszpanii. Grupa Celsa skupia dziesięć europejskich hut, w tym polską Celsa Huta Ostrowiec. Umowa dotyczy użytkowania terenu przylegającego do Nabrzeża Rudowego w Basenie Górniczym. To rejon w porcie, gdzie od lat spółki Drapol i Global skupują i przeładowują złom.

Celsa utworzyła spółkę Scrapex, należącą do jej grupy, zarządzającą bazą. Na terenie leżącym w obszarze Basenu Górniczego, który dotychczas nie był zagospodarowany - spółka uporządkuje place składowe i zakupi sprzęt oraz urządzenia przeładunkowe. PG Eksploatacja z czasem stanie się właścicielem tego sprzętu, spłacając za niego raty drogą częściowego obniżania stawek za usługi przeładunkowe.

Gdańska baza przeładunku złomu będzie miała za zadanie zabezpieczać dostawy surowca hutniczego do hut z Grupy Celsa. Jak się zakłada - w bazie obsługiwane będą ładunki przeznaczone na eksport: złom i gotowe wyroby stalowe z Huty Ostrowiec (pręty, profile stalowe). Złom trafiać ma do hut Grupy Celsa, może być także - gdy wymagać tego będzie sytuacja - importowany. Usługi przeładunkowe świadczyć będzie spółka Port Gdański "Eksploatacja". Działalność ma się rozpocząć 1 lutego 2006 roku.

 Opublikuj ten artykuł


Strony pokrewne:
Basen Górniczy